Google Fotoğraflar Nedir? | Seo Forumu, Google Forumu, Webmaster Forumu - Google Forum!

Search Engine Optimization!

Platform sizlere, Google servisleri ve Seo hakkında destek alma, bilgi edinme ve tartışma olanağı tanır. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.

Google Fotoğraflar Nedir?

Garfield

Yönetici
Admin
Katılım
8 Nis 2020
Mesajlar
508
Çözümler
1
Aldığı beğeni
34
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Google Fotoğraflar nedir ve ne için kullanılır? Google Fotoğraflar özellikleri nedir sorusuna cevap vereceğimiz yazıda, fotoğraf yedekleme uygulamasına yakından bakacağız. Uygulama Android telefonlarda kurulu olarak geliyor.

Uygulamanın kullanım amacıyla birlikte kullanıcılara sağladığı faydalara da yazımızda değindik. Ayrıca uygulamanın sadece Android cihazlarda değil, iPhone’larda da çalıştığını belirtmekte yarar var.Google Fotoğraflar nedir?
Google Fotoğraflar hem akıllı telefonlar, hem de web üzerinde kullanılabilen bir fotoğraf ve video depolama uygulaması. Bu uygulamanın hayatı kolaylaştıran bir çok özelliği mevcut. Akıllı telefonlar da bulunan galeri menüsüne benzer bir menüye sahip olan Google Fotoğraflar aynı zamanda fotoğraf ve videoları depolama imkanı sunan bir bulut servistir. Google Fotoğraflar uygulamasının bir çok özelliğe sahip olduğunu söyledik.Peki Google Fotoğraflar uygulamasının özellikleri neler?

Sınırsız Fotoğraf Depolama
Günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunu yetersiz depolama alanı. Hala bir çok üretici firma bu sorunu göz ardı ederek depolama alanı çok düşük seviyelerde olan telefonlar üretmekte. Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarının ardından fotoğraf ve video çekmek hayatımıza büyük yer kaplamaya başladı. İşte bu noktada bir çok akıllı telefonun hafıza kapasitesi bizlere yetmiyor. Fakat Google Fotoğraflara eklediğimiz fotoğraf ve videolar bulut sisteminde depolanıp telefonda yer kaplamıyor bu sayede yetersiz hafıza sorunu çözülmüş oluyor.

Fotoğraflarınızı Yeniden Yapılandırın
Google’ın ne kadar yenilikçi ve yaptığı her işi kusursuza ulaştırmaya çalıştığı aşikar. Google fotoğraflar uygulaması depolama özelliğinin yanı sıra fotoğraflar üzerinde değişiklik yapıp onları yeniden yapılandırmanızı sağlar üstelik ekbir uygulamaya ihtiyaç duymaz. Ayrıca Fotoğraflarınız ile GIF oluşturabilirsiniz. Üstelik eğer isterseniz sistemde bulunan yapay zekadan yardım alabilir sizin için GIF hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

Filtre Kullanımı ve Kolay Düzenleme
Örnek verecek olursak tıpkı instagram’da olduğu gibi Google Fotoğraflarda da fotoğraflarınıza filtreler ekleyip kırpabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki uygulamada yüzlerce filtre mevcut.

Otomatik Albüm Özelliği
Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan yapay zeka sayesinde fotoğraflarınız otomatik düzenlenir ve albüme eklenir. Bu sayede bir fotoğrafı ararken zorlanmadan bulabilir ve ya fotoğrafları albümlere ayırmak ile uğraşmakla vakit kaybı yaşamazsınız.

Erişim Kolaylığı
Google Fotoğraflarda bulunan tüm fotoğraf ve videolarınıza internete bağlanabilen tüm cihazlardan erişebilirsiniz. İster bilgisayarınızdan ister tabletinizden fotoğraflara ve videolara ulaşabilirsiniz. Ayrca bu özelliğin en iyi yanlarından biri de telefonunuzu değiştirdiğiniz de fotoğrafları yedekleme derdinizin olmaması tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst