Gmail Mail Kurulumu Nasıl Yapılır ? | Seo Forumu, Google Forumu, Webmaster Forumu - Google Forum!

Search Engine Optimization!

Platform sizlere, Google servisleri ve Seo hakkında destek alma, bilgi edinme ve tartışma olanağı tanır. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.

ferhatkortak

Moderatör
Katılım
12 Ara 2021
Mesajlar
2,573
Aldığı beğeni
0
Yaş
24
Konum
Diyarbakır
Cinsiyet
Erkek
Gmail servisini kullanabilmeniz için bir gmail hesabına ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer gmail hesabınız bulunmuyor ise öncelikle adresinden kendinize bir gmail hesabı temin edebilirsiniz.

Gmail hesabınıza adresinden giriş yapınız.
Gmail arayüz ekranında sağ üst bölümde bulunan dişli simgesi şeklinde olan butona tıklayarak açılan menüde Ayarlar menü öğesine tıklayınız.
Açılan ekran üzerinde Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesinde yer alan diğer hesaplardaki postayı kontrol et (POP3 kullanarak) alanındaki Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabı ekleyin bağlantısına tıklayınız.
Eposta adresi alanına mail hesap adresinizi girerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız.
Daha sonra açılan ekranda Kullanıcı adı alanına mail adresinizi ve Şifre alanına şifrenizi yazınız. POP Sunucusu mail.siteadresiniz şeklinde olmalıdır. Örneğin; şeklinde alan adınız var ise POP Sunucusu alanına mail.ideasoftegitim.com olarak sunucu adresinizi girmelisiniz.
Not: Bu ekranda bulunan alınan iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneği seçilmez ise tüm mailleriniz gmail tarafına aktarılacağından mail kutunuz dolmayacaktır.
Gelen iletileri etiketle seçeneğini seçerek Gmail de tanımlı başka hesaplarınız bulunuyor ise diğer hesaplardan gelen mailleri etiketler sayesinde ayırt edebilirsiniz.
Gelen posta sunucusu tanımlamasını gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelen ekranda gmail üzerinden kullanmak istediğiniz mail adresi için Posta gönderimi yapmak istiyor iseniz Evet seçeneğini seçerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız.Karşınıza gelen ekranda Ad bölümüne gönderdiğiniz maillerde gönderen olarak görüntülenmesini istediğiniz ismi yazınız ve Sonraki Adım butonuna tıklayınız.
SMTP sunucusu mail .siteadresiniz şeklinde olmalıdır. port 25 seçilmeli, kullanıcı adına eklediğiniz mail adresi ve şiresi yazılmalıdır. TLS seçeneğini de işaretleyerek Hesap Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.Gmail hesabına eklediğiniz mail adresinin size ait olduğunu doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama işlemlerini başlatmak için Doğrulamayı Gönder butonuna tıklayınız.

Bir sonraki adımda eklediğiniz mail hesabına gelen doğrulama mailinde bulunan Doğrulama bağlantısına tıklamanız veya Onay Kodunu girerek doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki resimde görülen şekilde gmail hesabınıza eklediğiniz mail hesabınıza doğrulama maili gelmiş olmalıdır. Eğer mail tarafınıza ulaşmadı ise Doğrulama adımındaki Epostayı yeniden gönder bağlantısına tıklayınız.

Doğrulama mailini görüntülediğinizde içerisindeki Onay kodunu ve Doğrulama bağlantısını aşağıdaki resimde belirtilen şekilde görebilirsiniz.

Doğrulama işlemini tamamladığınızda Gmail üzerinden mail hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst