DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Yahoo, Maillerde Şifre Kullanımını Kaldırıyor!
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 248
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Administrator
  • 1,133 Mesaj
  • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Bilinen en büyük mail servislerinden biri olan Yahoo, kullanıcıların oturum açma şifresini tarihin tozlu raflarına kaldırıyor. Yahoo, oturum açma şifresinde önemli ve büyük sayılabilecek bir değişikliğe gidiyor. Yahoo‘nun yeni sistemine göre, kullanıcılar artık kompleks ve uzun şifreler belirlemeyecek, unutmayacak ve şifrem çalınır korkusu yaşamayacaklar.

Yahoo bu yeni sisteminde kullanıcılarından kayıt esnasında onay alcakları bir telefon numarası istemeyi zorunlu hale getirecek. Kayıt esnasında girilen bu numara, mail hesaplarını, mail.yahoo.com üzerinden açmak istendiğinde tek kullanımlık bir kod gönderecek ve mail servisine bu kod ile giriş yapılacak. Böylece uzun ve zahmetli şifreler her defasında girilmeyecek. Mail servisine sadece kullanıcı adını girip devam et denilecek. Sonrasında anında gönderilen bu kod ile giriş sağlanacak.Telefon Kaybolursa Ne Olacak?

Şu an için bu konuda net bir çözüm yok. Eğer telefonunuz kaybolur, şebeke dışı kalır veya her hangi bir aksaklık yaşanırsa, mail servisini kullanmak mümkün olmayacak gibi görünüyor. Yakın zamanda bu sorunu da ortada kaldırırlar diye ümit ediyoruz.

Bir diğer soru işareti ise, Microsoft'un Outlook'u ve Mac OS mail uygulamarı üzerinde nasıl tanımlama yapılacağı. Bu uygulamalar üzerine mail tanımlanırken, kullanıcı adı ve şifresi de tanımlanması gerekiyor. Tek kullanımlık şifreler her defasında yapılandırılmaya gidileceği anlamına gelmiyordur umarız. Uygulama devreye alındığı zaman tüm bu soru işaretleri cevabını bulacaktır.

Mail kullanımındaki rekabetin artması, firmaların yeniliklere gitmesine neden oluyor ve bu da en çok kullanıcıların işine yarıyor. Bu değişiklikler de tercih sebebi haline geliyor. Kusursuz bir yenileme elbette bizi şifre derdinden kurtaracaktır. Fakat yeni nesil parmak okuyucu telefonların piyasadaki satış durumunu da göz önüne alarak, kullanıcı girişlerini parmak iziyle yapılması bizce en iyi yenilik olacaktır. Tıpkı bazı bankaların müşteri girişlerini parmak iziyle kabul ettikleri gibi. Umarız en kısa zamanda şifre gerektiren uygulamaların tümü bir parmak taraması kadar hızlı ve kolay olur.
"Her nefis öIümü tadacaktır. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. "
"Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz."
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yahoo, reklamları engelleyenlere ceza kesti Sevda 0 262 26-11-2015, Saat: 02:04
Son Yorum: Sevda
  Tesla Otomatik Pilot Özelliğini Geri Kaldırıyor Sevda 0 184 07-11-2015, Saat: 23:02
Son Yorum: Sevda
  Yahoo'dan Google İle 3 Yıllık Sözleşme! Kaan 0 240 29-10-2015, Saat: 02:24
Son Yorum: Kaan