DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Web Fundamentals (Web'in Temelleri) ve Web Starter Kit (Web Başlangıç Kiti)
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 315
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Administrator
  • 1,133 Mesaj
  • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Son yıllarda mobil cihazlar İnternet'i yeni kullanıcılara ulaştırarak birçok yeni cihaz özelliği, ekran boyutu, giriş yöntemi ve daha fazlasını da beraberinde getirdi. Google Developers ekibi, yayıncıların ve geliştiricilerin bu yeni alanda yer almasına yardımcı olmak için kısa süre önce, web geliştiricilerine yönelik en iyi uygulamalar için yararlı bir kaynak olan Web Fundamentals'ı oluşturdu. Web Starter Kit'in Beta sürümü ile birden çok cihaza uygun deneyim oluşturmayı daha da kolaylaştırdık.

İster kendiniz bir mobil site oluşturuyor, ister bu işlem için bir geliştiriciden destek alıyor olun, bu kaynak başlangıç için size yararlı kılavuzlar sağlar.Web Fundamentals kılavuzları, hangi çerçeveyi seçerseniz seçin ya da kullanıcılarınız hangi tarayıcıyı kullanırsa kullansın, web platformu için temel kaynak olarak tasarlanmıştır. Bu kılavuzlar, bir site oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda yararlı makale içerir. Duyarlı düzenler, formlar, dokunmatik özellikler ve performans, bu makalelerde yer alan konulardan birkaçıdır.

Web Fundamentals'ta, mobil cihazlar için optimize edilmiş site oluşturmada yardımcı basit bir kit olan Web Starter Kit'i bulabilirsiniz. Bu kit son derece faydalıdır ve sitenizde uygulayabileceğiniz görsel bir stil kılavuzu da dahil olmak üzere yararlı araçlar içerir.Bu içeriğin epey teknik ve daha çok web geliştiricilerine yönelik olduğunu unutmayın. İçeriğin size fazla teknik gelmesi durumuna karşı, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site oluşturmanıza yardımcı olabilecek önerilen sağlayıcıların bir listesini de sunuyoruz (bazı pazarlar için geçerlidir).

Bu alanı sık sık kontrol edin. İleride Web Fundamentals kılavuzlarını daha fazla içerik ve kaynakla güncelleyeceğiz. Ayrıca, deneyimli bir web yöneticisiyseniz, Web Fundamentals GitHub'da sorun bildirerek veya çeviri yaparak Web Fundamentals'a katkıda bulunabilirsiniz.

Yayınlayan: Matt Salisbury, Birden Çok Ekran Uzmanı

Bu blog yayını, orijinal hali Chromium blog'unda yayınlanan içerikten uyarlanmıştır.
"Her nefis öIümü tadacaktır. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. "
"Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz."
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi