DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

TBM Nedir? TBM Yükseltme ve TBM Oranları
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 376
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Administrator
  • 1,133 Mesaj
  • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Tıklama başına maliyet (TBM), sitenizde yer alan reklama her tıklandığında elinize geçen ücrettir. Her reklamın tıklama maliyetini, reklamveren kurum veya şahıs verir. Çeşitli ürün veya hizmetlerde, yine reklamverenlerin tercihleri doğrultusunda diğer reklam çeşitlerine nazaran daha fazla ücret ödenmektedir.

TBM Yükseltme
Her webmaster ya da editör, -hobi olarak bu işle uğraşanların dışında- maddi gelir elde etme amacı güder. En güvenilir reklamveren olan Google hizmeti olan Adsense, en çok tercih edilen reklam yöntemlerindendir. Yayınlanan reklamlardan, sitenizin kategorisinden, ve bir çok sebeplerden dolayı, TMB oranı değişkenlik gösterebilir. TBM yükseltme, sitenizde yayınladığınız reklamlardan daha fazla gelir elde etmeyi amaçlamaktadır.  Doğru yapılandırılmış bir website, reklam alanı, kategori seçimi ve bazı ipuçları ile, gelirinizi %10 ve %200 arası bir oranda arttırabilmeniz imkan dahilindedir. Örneğin, cilt bakımı ve seyahat kategorilerinde açılmış siteler, oyun sitelerine göre daha fazla kazandırır. Çünkü reklamverenler,tıklama başı maliyeti yüksek tutarlar. Sitenize gelen hit kaynağı lokasyonu, TMB oranları için farklılık yaratacak niteliktedir. Sitenize Ürdün'den gelen 100 tıklama, Hollanda'dan gelen 50 tıklamaya eşit görülebilir. Bunların yanında; site performansı, reklam yerleşim kalitesi ve benzeri hususlar TMB oranını etkileyen unsurlardandır.TBM Oranları

Üst 2 paragrafta belirttiğimiz üzere, şahıslar veya kurumlar tarafından oluşturulmuş reklamlar, Adsense ile sitemizde yayınlanma fırsatı bulur. Bu reklamlar, sitemizin kategorisi, reklam yerleşimi, site performansı ve benzeri detaylara göre reklam yayınlan tarafa maddi kazanım sağlar. TBM oranı, tüm detayların toplanıp, bir tık başına ne kadar kazanacağınızı belirleyen ve Adsense panelinde biz reklam yayıncılarına gösteren sayısal veridir.
"Her nefis öIümü tadacaktır. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. "
"Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz."
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alexa Widget Nedir ? Nasıl Çalışır ? Kaan 1 894 04-01-2016, Saat: 14:43
Son Yorum: Robertpi
  Web Hosting Nedir? Web Hosting Sorgulama ve Web Hosting Alma Kaan 0 406 22-12-2015, Saat: 02:55
Son Yorum: Kaan
  Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt Kaan 0 495 22-12-2015, Saat: 02:55
Son Yorum: Kaan
  World Wide Web Nedir? Ne Anlama Gelir? Kaan 0 489 22-12-2015, Saat: 02:54
Son Yorum: Kaan
  Deep Web Nedir, Nasıl Girilir, Güvenli midir ? Bütün Soruların Cevapları Kaan 0 546 22-12-2015, Saat: 02:54
Son Yorum: Kaan