DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Şirketler için Facebook Taktikleri
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 395
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Admin
  • 576 Mesaj
  • 574 Konu
  Sevda şuan Çevrimdışı
Şirketlerin Facebook'taki başarıları doğru taktikleri uygulamaktan geçiyor. Uzmanlar, bu alanda öne çıkan sekiz tekniği bir araya getirdi.

Facebook neredeyse dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin kadar üyeye sahip. Bu da iş dünyasının Facebook üzerinden ciddi anlamda kazanımlar elde edebileceği anlamına geliyor. Entrepreneur tarafından hazırlanan sekiz başarılı olmuş tekniği sizler için derledik.

1) Müşteri kitlenize standart e-posta gönderimi yapmak yerine, onlar için Facebook reklamları oluşturun. Sizin kayıtlarınızda bulunan e-posta adresi ile Facebook’a giriş yaptıklarında sizin reklamlarınızı görebilmeliler.

2) Sosyal medya yarışmaları düzenleyin. Hayır kurumları ya da kâr amacı gütmeyen şirketler ile ortak çalışarak dikkatleri üzerinize çekin.

3) Facebook standart sekmelerin sırasını değiştirmenize olanak sağlamakla beraber yeni ücretsiz sekmeler yüklemenize de izin veriyor. Bunu kullanın…

4) Video ve oynatma listelerini kullanarak ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. YouTube gibi bir mecra ile çekişen Facebook video hizmeti hem daha profesyonel görünüyor hem de yüksek boyutlara izin vererek, geniş bir yorum bırakma alanı vaat ediyor.

5) Müşteri hizmetlerini Facebook’a entegre edebilirsiniz. Anlık canlı destek gibi hizmetler bu sosyal medya mecrası üzerinden de yürütülebilir.

6) Sizin resmi Facebook sayfanızı beğenen kullanıcıların hangi benzer sayfaları da kullandıklarına bakın ve onları hedef almayı ihmal etmeyin.

7) Facebook Ad Manager üzerindeki Audience Insights aracını kullanın. Bu araç sayesinde sayfanızı beğenen kitleye ait neredeyse sınırsız bilgiye ulaşabilirsiniz.
8) Farklı platformlar üzerinden yeniden pazarlama stratejisi deneyin. Facebook üzerinden istediğiniz neticeye ulaşamıyor ancak Bing ya da Google AdWords ile istediğinizi elde ediyorsanız platformlar arasından yeni müşterilere yönelin.
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook cankaya 0 307 15-02-2016, Saat: 22:03
Son Yorum: cankaya
  Bedava Facebook Reklam Kuponu Kaan 2 855 01-12-2015, Saat: 22:34
Son Yorum: Kaan
  Facebook, Yeni Haber Uygulaması Notify’ı Gelecek Hafta Yayınlayabilir klankil1 0 620 07-11-2015, Saat: 22:42
Son Yorum: klankil1
  Facebook Asistan M Sistemi bekayazilim 0 563 30-10-2015, Saat: 14:04
Son Yorum: bekayazilim
  Facebook, gizli servis saldırılarını haber verecek Sevda 0 348 30-10-2015, Saat: 01:24
Son Yorum: Sevda