DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Rüya Nedir? Tabiri Nasıl Yapılır?
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 27
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Yeni Üye
  • 227 Mesaj
  • 227 Konu
  mehmetcan şuan Çevrimdışı
Uyku yarı ölüm halidir diye tanımlanırken, rüya tabirleri ile ilgili olarak çok farklı ve fazla araştırma sonuçları sunulmuş bulunmaktadır.

Rüya'ya Bilimsel Bakış

Filozofların bir kısmı felsefenin ışığında konuyu açıklamaya çalışırken, aynı şekilde de bilim adamları da çeşitli çalışmalarla bu konuya açıklık getirmeye çalışmış bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak son olarak çalışma yapanlardan biri olan ABD'li bilim adamı Dr. Klein, 90 saniyeyi geçmeyen bir süreçte görülmektedir derken, farklı bir yaklaşım göstermiş bulunmaktadır.

Aslında net olarak söylenmiş olan rüya, geniş bir dünyadır ve bu dünya soyut bir dünya olarak bilinmektedir. Değişik bilimsel çalışmalar ile ilgili de şu şekilde söylenebilir ki, mesela, bir çalışmada, rüya sırasında, daha doğru tabirle uyku sırasında beynin çekilen EEG'sinde, işlemlerin durmadığı ve beynin çalışmaya devam ettiği beyan edilmiş bulunmaktadır.

Dini Bakış Olarak Rüya

Rüya tabiri denilen sistem genel hatlarıyla müslümanlık dinine bağlı bir inanış olarak bilinmekte ve dikkat çekmektedir. Bu yüzden de buna göre bir yaklaşımda bulunmakta gerekmektedir.

Rüya tabirleri müslümanık dini için önemli bir bilgi olmakla birlikte, Hz. Yusuf'tan itibaren kulaktan kulağa anlatılarak gelmektedir. Bu şekilde rahatlıkla rüyanın tabiri ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Bu konuda inanmayanlar olması normal olarak karşılansa da, aslında, bir açıklamaya göre, aslında insanın vücudunun rüyaya ihtiyacı olmadığı ve rüyanın farklı bir olgu olduğunun da özellikle altını çizen çok fazla bilim adamı bulunmaktadır.
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  E-ticaret Sitesi Nasıl Yapılır? mehmetcan 0 8 7 saat önce
Son Yorum: mehmetcan
  Simetrik İnternet Fiyatı Nedir? aross 0 30 08-02-2018, Saat: 18:05
Son Yorum: aross
  Elektronik Sigara Nedir? mehmetcan 0 30 04-02-2018, Saat: 12:24
Son Yorum: mehmetcan
  Metin2 Yang Siparişi Nasıl Verilir? nullsix 0 39 25-01-2018, Saat: 22:52
Son Yorum: nullsix
  Menkul Değerler Nedir? melita 0 33 18-01-2018, Saat: 15:40
Son Yorum: melita