DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Reklam İstemeyen, Google'a Para Verecek!
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 214
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Admin
  • 576 Mesaj
  • 574 Konu
  Sevda şuan Çevrimdışı
İnternetin olduğu her cihazda olan ve her cihazda da reklam gösteren Google, reklam görmek istemeyen kullanıcılar için yeni bir çalışma başlattı. Böylece para veren reklam görmeyecek.
İnternet = Google olduğu günümüzde; video izlerken YouTube üzerinden, girdiğimiz WEB sitelerine AdSense üzerinden, mobil uygulamalarda daAdMob ile bizlere reklam gösteren Google, kısaca pek çok yerden bizlere reklam gösteriyor.

GMail ve Chrome başta olmak üzere pek çok kaynaktan bizim ilgilendiğimiz dataları alan ve ilgi yönlerine göre reklam gösteren Google, gelirlerinin çoğunu reklam üzerinden kazanıyor. Ayrıca kurulan sistemde sadeceGoogle değil, içerik geliştiriciler de Google'dan para kazanıyorlar.

Google, gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturan dijital reklam yayıncılığı noktasında önemli bir karar alma aşamasında. Şimdilik beta olarak başlattığı uygulamada, kısaca Google'a para verenler reklam görmeyecekler.

Google Contributer hizmeti denenmeye başladı

Google Contributer adıyla başlayan ve şimdilik deneme aşamasında olan yeni hizmet, kullanıcıların Google'a ödeme yapmaları durumunda reklam görmemelerini amaçlıyor.

Google'a göre yeni hizmetin amacı, hem içerik oluşturucular ve geliştiriciler için yeni bir kazanç modeli oluşturmak hem de kullanıcıların reklamlardan sıkılmamasını sağlamak.

Google Contributer ile geliştiriciler ve site sahiplerinin katılımıyla büyüyecek bir yapıya sahip olacak. Aylık 1 - 3 Dolar arası bir ödeme yapıp, reklam görmeyeceksiniz. 

ekran-resmi-2014-11-26-180406.png

Kişilerin ödediği paradan, girilen tüm siteler kendilerine düşen payı da alacaklar. Bu da yeni bir kazanç modeli olacak.

10 yayıncı Google Contributer'e katıldı

Mashable, Science Daily, The Onion, WikiHow, Imgur, Urban Dictionary başta olmak üzere 10 yayıncının katıldığı ve deneme aşamasında olan Google Contributer, kullanıcılardan yoğun ilgi görürse yayılarak kullanım oranlarını artıracak. 

Tabi burada reklam engelleme yazılımlarının zaten piyasada olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Google'a ödeme yapmadan zaten pek çok kullanıcı reklam görmemeyi sağlıyor.
Fakat şunu da belirtmekte fayda var. Özgün içerik üreten sitelerin de reklam gelirlerine de ihtiyaç var. Google, bu çözümle beraber orta yolu bulacak gibi gözüküyor. Hem kendi payını alacak, hem kullanıcılara reklam gösterilmeyecek, hem de siteler kazanacak. Tabi burada siteler ne kadar kazanacak zaman gösterecek.
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google Picasa emekliye ayrıldı cankaya 0 522 15-02-2016, Saat: 20:10
Son Yorum: cankaya
  Google otonom sürüş mühendisi arıyor! cankaya 0 511 15-02-2016, Saat: 20:03
Son Yorum: cankaya
  Apple, Samsung’dan Yine Para İstiyor Cinar 0 620 27-12-2015, Saat: 02:06
Son Yorum: Cinar
  Google’dan 100.000 Dolar Tazminat Kazandı! Cinar 0 500 27-12-2015, Saat: 01:24
Son Yorum: Cinar
  Facebook Paylaşımı Para Kaybettirdi Atakan 0 478 06-12-2015, Saat: 04:39
Son Yorum: Atakan