DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Okula Getirdiği Saati Bomba Sanılan Müslüman Çocuk Gözaltına Alındı!
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 2   Görüntülenme: 708
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

avatar
Administrator
 • 1,133 Mesaj
 • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Okula Getirdiği Saati Bomba Sanılan Müslüman Çocuk Gözaltına Alındı!

Irkçı olayların bir türlü bitmediği Amerika, yeni bir olay ile çalkalanıyor.


Herşey bir saat ile başladı... Amerika'nın Texas eyaletinde yaşayan 14 yaşındaki müslüman bir ailenin çocuğu Ahmed Mohamed, MacArthur Lisesi'ne yani okuduğu okula hafta sonu evinde kendi imkanları ile yaptığı bir saati götürdü.

Okulunda ve sosyal çevresinde elektronikle arasının çok iyi olduğu bilinen Mohamed için aslında son derece sıradan bir durumdu. Çünkü Mohamed bu tarz şeyleri boş zamanlarında sürekli olarak yapıyordu. Yaptığı saati okula getirmesindeki sebep de onu öğretmenine ve birkaç hafta önce tanıştığı okulda yeni olan bir öğrenciye göstermekti.
İşte herşey bununla başladı. Okula son derece masum bir düşünce ile gelen Mohamed, günün sonunda kendini elleri kelepçelenmiş bir şekilde karakolda buldu. Olay Mohamed'in anlattığına göre şöyle gelişiyor; Mohamed, yaptığı dijital saati, özel bir çantaya koyarak okula getiriyor. Temel mühendislik eğitimleri veren öğretmenine yaptığı saati gösteren Mohamed'e öğretmeni, yaptığı şeyin oldukça başarılı olduğunu ancak bunu diğer öğretmenlere göstermenin pek de iyi bir fikir olmayabileceğini söylüyor.


Bu durum karşısında biraz şaşıran Mohamed de öğretmeninin tavsiyesine uyarak saati çantasına koyuyor ve ardından İngilizce dersine gidiyor. Ders sırasında ise Mohamed'in şansına saatin alarmı çalmaya başlıyor ve öğretmen çantasını açmasını istiyor. Saati gören İngilizce öğretmeni ''bu resmen saatli bir bombaya benziyor'' şeklinde bir tepki veriyor ve Mohamed'in ders bitiminde sınıftan çıkmasına izin verilmiyor ve polisler çağırılıyor. Okul müdürü ile birlikte Mohamed'i sorguya çeken polisler, 14 yaşındaki çocuğun parmak izini almak için karakola götürüyor üstelik elleri kelepçeli bir şekilde.
Saatli bomba yapmakla suçlanan ve okula getirdiği eşyalarına el koyulan Mohamed, büyük bir şok geçirmişti. İşte olanlar da bundan sonra oldu. Mohamed'in bir müslüman olması sebebi ile öğretmenin, okul müdürünün ve polislerin böyle bir tutum sergilediğini düşünen aile, isyan etti. Mohamed'in elleri kelepçeli şekilde (üstünde de NASA tshirt'ü ile) çekilen fotoğrafı da sosyal medya da patlama yapınca, olay dünya çapında destek görmeye başladı.


Pek çok önemli isim, ''İslamofobi ve ırkçılık'' olarak nitelendirilen bu olay konusunda Mohamed'e desteğini dile getirdi. Bu isimler içinde ABD Başkanı Barack Obama, bir sonraki seçimlerde Obama'nın koltuğuna aday isimlerden Hilary Clinton ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg gibi isimler de bulunuyor. Geleceğe yön verecek mücitlerin Mohamed gibi genç yetenekler olduğunu söyleyen Zuckerberg kendi Facebook üzerinden destek çıkarken, Obama da genç çocuğu yaptığı saatiyle beraber Beyaz Saray'a davet etti. Ayrıca Twitter'da #IStandWithAhmed hastag'i ile şu anda binlerce kişi desteğini paylaşıyor.


Son dönemlerde özellikle siyahilere yönelik artan polis şiddetleri ile ırkçılığın bir kez daha tavan yaptığı Amerika, yine bir ırkçı olayla ile çalkalanmakta.Okuduğunuz için teşekkürler =596922
avatar
Yeni Üye
 • 7 Mesaj
 • 1 Konu
  beni benimlebirak şuan Çevrimdışı
Vay be..
avatar
Süper Moderatör
 • 196 Mesaj
 • 181 Konu
  NoStopBoys şuan Çevrimdışı
Müslümanlık dünyada teröristlik algılanıyor malesef
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi