DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

İçerik stratejisi konusunda romantik filmlerden öğrenebileceğimiz 8 ipucu
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 331
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Administrator
  • 1,133 Mesaj
  • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Romantik filmler, Sevgililer Günü için her zaman popüler bir seçim olmuştur. Bu özel günün ruhuna uygun olarak, içerik stratejisi konusunda bize neler öğretebileceğini görmek için artık klasikleşmiş olan birkaç romantik film izledik (elbette araştırma uğruna).

Bulduğumuz en iyi ipuçlarını sizinle paylaşmak istiyoruz:

1. Not: Seni Seviyorum - Tek bir ortak hedefiniz olsun

Gerry, gönderdiği bir dizi mektupla, Holly'i yeni bir hayata başlamak için cesaretlendirmeye çalışıyordu. Aynı şekilde, siz de bir içerik dizisi oluştururken, bunların kullanıcıların e-posta bültenlerine kaydolmasını sağlamak gibi ortak bir amacı olduğundan veya bu tür bir harekete geçirici mesaj içerdiğinden emin olun. Tüm içerik parçaları birbiriyle bağlantılı olmalı ve ziyaretçilerinizi istediğiniz hedefe yönlendirmeli veya harekete geçirmelidir.

2. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi - Listeye dayalı makalelerden yararlanın

Bu ipucunu doğrudan filmin adından çıkarabiliyoruz. Listeye dayalı makaleler, mesajınızı yapılandırılmış ve ilgi çekici bir biçimde iletmeniz için harika bir yol sunar. Ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için mesajınızı kısa ve okunaklı tutun.

3. Harry Sally ile Tanışınca… - İçeriğinizin akılda kalmasını sağlayın

Birine bu filmden ne hatırladığını sorsak büyük olasılıkla bize birden fazla etkileyici sahneden birini anlatacaktır. Neden? Çünkü filmde gülünç ve eğlenceli sahneler ustalıkla kurgulanmış olması, bunların çok kolay hatırlanmasını sağlamaktadır. İçeriğinizi oluştururken kendinize şunu sorun: "Bu içerikte akılda kalacak en az bir bölüm var mı? Ziyaretçilerimin akıllarına kazınacak bir şeyler var mı?"

4. Aşk Her Yerde - İçerik parçalarını birbirine bağlayın

"Aşk Her Yerde"de, ortak bir duygu ("aşk") etrafında gelişen birbiriyle bağlantılı dokuz öykü anlatılmaktadır. Site sayfalarınızdaki içeriğin tamamını benzer bir şekilde ele alın. İçeriğinizin her parçası belirli tek bir temayı veya kitleyi hedefleyebilir, ancak sonuçta tüm parçalar aynı amaca hizmet etmelidir.

5. Mesajınız Var - E-posta pazarlamacılığını kullanın

İçeriğiniz için dağıtım kanallarınızı seçerken e-postayı kullandığınızdan emin olun. E-posta, ziyaretçilerinizin bilgilerini güncel tutmak için etkili, kolay ve ucuz bir yol sunabilir. Aynı zamanda mobil kitlenize ulaşmak için de harika bir araçtır.

6. Prenses Gelin - Kitlenizi tanıyın

Bazı izleyiciler için "Prenses Gelin" tüm zamanların en romantik filmidir. Başkaları içinse sıralamaya dahi girememektedir. Bunun nedeni, filmin belirli bir kitleye hitap etmesidir. Aynı şekilde, siz de kitlenizi tanırsanız içerik üretme konusunda başarılı olabilirsiniz. Deneme, pazar araştırması ve diğer araçları kullanarak kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

7. Özel Bir Kadın - İçeriğinize benzersiz bir değer katın

"Özel Bir Kadın", klasik Sindirella hikayesinin modern bir yeniden anlatımıdır. Aynı şekilde, içeriğinizin konusunun tamamen orijinal bir düşünce veya konu başlığına dayanması gerekmez. Ziyaretçileriniz, içeriğinizde kişisel görüşünüzü veya içeriğinize kattığınız benzersiz değeri görmek ister. Kendinize şunu sorarak başlayın: "Bu konuya kattığım benzersiz değer nedir?” veya "Başka hiç kimsenin sunmayıp da benim sunduğum şey nedir?”

8. Forrest Gump - İyi bir kullanıcı deneyimi sunun

Tom Hanks'in Forrest Gump'taki efsane repliğine modern içerik stratejisi anlayışıyla atıfta bulunmak gerekirse: "Hayat, bir ekran denizine benzer. Hangi ekranda çıkacağını asla bilemezsin." Mobil trafikteki hızlı artış nedeniyle, içeriğiniz artık birden fazla cihazda görüntülenmektedir. Sitenizi henüz birden fazla cihaza uygun hale getirmediyseniz Birden Çok Ekran Başlangıç Kılavuzumuza göz atın. Öte yandan, hâlihazırda birden fazla cihaza uygun bir web siteniz varsa, Birden Çok Ekran Uygulama Kılavuzumuzdan yararlanarak kitlenize en iyi ziyaretçi deneyimini sunduğunuzdan emin olun.

Sonuç olarak, bu sekiz ipucu ve içerik stratejinize nasıl uygulanabilecekleri hakkında düşünmeye çalışın. İçeriğinize hak ettiği sevgiyi veriyor musunuz? "Kazablanka"daki Rick ve Ilsa'nın birlikte oldukları sürece "kendilerini daima Paris'te hissetmeleri" gibi, doğru stratejiyi uyguladığınız takdirde siz ve ziyaretçileriniz de her zaman içeriğinize sahip olacaksınız.

Gönderen: Chris Jones, Kitle Geliştirme Uzmanı
"Her nefis öIümü tadacaktır. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. "
"Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz."
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eşleşen içerik karşınızda: Ziyaretçilerin sitenizdeki içeriği keşfetmesine yardımcı o Kaan 0 335 17-10-2015, Saat: 04:41
Son Yorum: Kaan