DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Google AdSense, çoklu ekran ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlıyor
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 424
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Administrator
  • 1,133 Mesaj
  • 1,106 Konu
  Kaan şuan Çevrimdışı
Yakın zamanda, AdSense Yardım Forumu'nda*, çoklu ekran optimizasyonu hakkında sorularınızı sorabileceğiniz ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz bir yer olan Going Multi-Screen (Çoklu Ekrana Geçiş) adında yeni bir kategori açtık. Bugünkü blog yayınında, bu zamana kadar en fazla gönderilen ilk 5 soruyu özetleyeceğiz. Soruları ve yanıtları yararlı bulacağınızı umarız.

1. Web sitelerini çoklu ekran için optimize etmek kaynak ve emek gerektiriyor. Bu, yaptığım yatırıma ve harcadığım zamana değer mi?

Evet, çoklu ekrana geçiş her zaman bir günde gerçekleştirebileceğiniz bir şey olmasa da, harcadığınız zamana ve yaptığınız yatırıma değer. Araştırmalarımızda, bu geçişin hem para kazanma hem de kullanıcı deneyimine ilişkin yarar sağladığı görülmüştür. Mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler ile yayıncılar ortalama olarak %8 daha yüksek BGBG'ye sahip olabilir ve site trafikleri, mobil cihazlar için optimize edilmemiş sitelerin yayıncılarına göre iki kat daha hızlı büyüme gösterir.** Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir siteye sahip olmak, sitede harcanan zamanı ve hemen çıkma oranını artırmaya da yardımcı olabilir.

Ayrıca, küresel reklamverenlerin mobil reklamlara yaptığı harcamaların
2015 yılında %52 artması beklendiğinden, siz de bu eğilimden daha fazla yararlanabilirsiniz.***

FamousBirthdays.com'un kurucusu olan Evan Britton, ''Farkına varılması gereken temel konu, mobil marketlerde büyüme sağlamanın, daha iyi bir deneyim sunma ile ilgili olduğudur... reklam gelirlerini artırmada mobil ortamların potansiyeli çok büyüktür (yayıncılara ait daha fazla öykü bulun).

2. Duyarlı tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmayı planlıyorum. Duyarlı reklam birimlerinin performansı nasıldır?

Duyarlı düzenlere uyumlu bir şekilde çalışan duyarlı reklam birimlerinin genel olarak normal reklam birimlerine göre daha iyi performans gösterdiğini saptadık. Bu, mobil kullanıcılarınıza sunduğunuz deneyimi geliştirmenize yardımcı olur. Yeni başlıyorsanız, akıllı boyutlandırma modunu kullanmanızı öneririz. Ancak, reklam boyutlarını daha ayrıntılı bir düzeyde özelleştirmek istiyorsanız, geliş modu da kullanabilirsiniz. Yardım Merkezi'nde gelişmiş mod için örnek kodlar bulabilirsiniz.

3. Mobil site reklam yerleşimi için en iyi uygulamalar nelerdir?En iyi reklam yerleşimi sitenizin içeriğine ve yapısına bağlıdır. Ancak, aşağıda mobil siteler için önerdiğimiz yerleşimleri görebilirsiniz. Yayıncıların, yüksek performans gösteren ve mobil ekranlara iyi bir şekilde sığan büyük mobil banner'ı (320x100) ve orta boy dikdörtgen (300 x250) boyutları kullanmalarını öneririz.

4. Mobil sayfalarda izin verilen maksimum reklam sayısı nedir?

Mobil sitelere sayfa başına 3 içerik reklamı birimi yerleştirebilirsiniz. Bu, masaüstü sitelerde izin verilen reklam birimi sayısıyla aynıdır. Kullanıcıların daha küçük ekranlarda aradıklarını bulabilmeleri için içerik ve reklamlar arasındaki dengeye dikkat edin. Lütfen, ilk ekranınızda sadece reklam göstermekten kaçının.

5. Mobil sitemde kullanıcı deneyimini nasıl geliştirebilirim?

Mobil kullanıcılara sunduğunuz deneyimi incelemek için, PageSpeed ​​Insights aracını deneyin ve kullanıcı deneyimi bölümündeki önerileri okuyun. Daha ayrıntılı ve teknik yaklaşımlar için, Google Developers sitesindeki Web Fundamentals'taki kaynakları incelemenizi öneririz. Burada, içeriğinizi mümkün olduğunca hızlı sunma, resimleri ve videoları optimize etme, kullanıcılar için mobil deneyimi geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Mobil site tasarımının bir kaç örneğini görmek istiyorsanız, Mobil Site Tasarım İlkeleri broşürünü inceleyin.

Başka sorularınız mı var? Forumu ziyaret edin ve en iyi çoklu ekran uygulamalarını öğrenmek için diğer yayıncılarla bir sohbet başlatın.

* Şu anda yalnızca İngilizce, İspanyolca ve Japonca Forumlarda mevcuttur.
** Kaynak - Google'ın kendi verileri, sonuçların değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.
*** Kaynak - Global Ad Spending Growth to Double This Year, 19 Temmuz 2014 (dijital reklamcılık harcamaları, İnternet bağlantısı olan cihazlara sunulan ve herhangi bir biçimde oluşturulmuş tüm reklamlar için yapılan ücretli medya harcamaları da dahildir, mobil İnternet reklam harcamaları, Görüntülü Reklam Ağı'nı ve Arama Ağı'nı da kapsar.)

Gönderen: Maiko Fujita - Çoklu Ekran Uzmanı
"Her nefis öIümü tadacaktır. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. "
"Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz."
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google Adsense Banlanma Sebepleri [ Detaylı Anlatım ] Kaan 1 965 19-01-2016, Saat: 14:15
Son Yorum: w4nted
  AdSense'ye Arka Plan Resmi Koymak [ Detaylı Anlatım ] Kaan 1 729 19-01-2016, Saat: 14:14
Son Yorum: w4nted
  ADSENSE PARA KAZANMAK mertcanilter 2 808 19-01-2016, Saat: 14:14
Son Yorum: w4nted
  Adsense banı nasıl kaldırılır. Google'ın açık ve net tarifi - BEDAVA Kaan 2 786 19-01-2016, Saat: 14:14
Son Yorum: w4nted
  Google Adsense Hakkında Herşey [ Soru Cevap ] Kaan 0 489 11-11-2015, Saat: 02:33
Son Yorum: Kaan