DUYURU: Türkiye'nin en güncel ve kaliteli Google Fan Forum platformuna hoşgeldiniz!
  Google Forum, Webmaster Forum, Google Yardım Forumu Forumu.

Anne Çocuk İlişkisi
Tam Görünüm | Konu Görünümü
Yorum: 0   Görüntülenme: 118
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

avatar
Yeni Üye
  • 197 Mesaj
  • 197 Konu
  hoca şuan Çevrimdışı


Anne Çocuk İlişkisi

Özellikle anne çocuk ilişkisinde en önemli etken hiç şüphesiz iletişimdir. Bir çocuğun ileriki zamanlarda yetişkin hale geldiğinde sağlıklı bir birey olarak hayatına devam edebilmesi ve ruhsal problemler altında büyük sonra yaşamaması adına en önemli etken, bebekken ve çocukluk döneminde mutlaka en doğru iletişimi annesiyle almasına bağlıdır. Özellikle bu konuda 0-3 yaş arasında bebeklik döneminde annenin kokusu, dokunuşu ya da sesi ile birlikte bakışı ve vücut ısısı bebeğin hem fiziksel olarak gelişimini hem de ruhsal açıdan güçlü bir hale gelerek büyümesi konusunda uzman doktorların da dediği gibi büyük bir önem taşımaktadır. Yine aynı şekilde bu yaşlar arasında çocuğun anne sütü ile beslenmesi bireysel gelişim konusunda en büyük katkıyı yapmaktadır.

Anne Çocuk Arasındaki İletişimin Önemi

Bebeklik döneminden itibaren bir çocuğun kendini tanıması ve zaman içerisinde yetişkin hale gelene kadar annesiyle kurduğu iletişimin önemi çok büyüktür. Bu durum çocuğun ileride kendisine duyduğu öz güveni ve nasıl bir ruhsal yapıda olduğunu belirleyecektir. Özellikle bir çocuk 4-5 yaşlarında kendisini ve çevresine tanımaya başlar. Bu bağlanma annenin, çocuğuna karşı büyük bir sabır göstermesi ve onun tüm sorularını en doğru ve düzgün bir şekilde yanıt vermesi gerekmektedir.

Özellikle çocuk büyürken küçük detaylara büyük bir önem gösterilmesi, onu gelişimi konusunda yapılması gereken bir durumdur. Örneğin çocuğu odasına gereken kapıyı çalmak ya da bunun gibi saygı belirtilerini ona hissettirmek aynı şekilde çocuğun da karşıdaki kişilere nasıl davranması gerektiğini öğretmek anlamına gelir. Ruhsal yapının yanı sıra fiziksel olarak da sağlıklı yaşam adına beslenme konusu hem anne hem de çocuk için ileriki dönemlerde doğru bir iletişim adına sağlıklı ve en doğru yiyecekler ile gerçekleştirilmelidir.

Annenin Çocuk Üzerindeki Rolü

Bir çocuğun nasıl bir karakter yapısında olacağının yarısını kendisi belirlerken yarısını ise annesi belirler. O yüzden çocuğun bebeklik ve çocukluk dönemindeki gelişimine ruhsal ve fiziksel açıdan her konuda en doğru yaklaşımı göstermek büyük bir önem taşır. Daha detaylı bilgi için Tarafsız Bilgi olarak siteyi ziyaret edebilir ve birçok farklı konuda da yine neler yapılması gerektiği hakkında en iyi ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

tarafsizbilgi.com
oldest  newest
  Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anne Olma Yaşınızı Geciktirmeyin! nullsix 0 41 04-04-2018, Saat: 00:28
Son Yorum: nullsix
  İstanbul Çocuk Etkinlikleri (Çocuk Yeri) hoca 0 74 19-03-2018, Saat: 00:20
Son Yorum: hoca
  En iyi çocuk ve bebek kıyafetleri Hepsinerakip.com adresinde nullsix 0 105 30-11-2017, Saat: 18:09
Son Yorum: nullsix
  En iyi anne ve bebek ürünleri smartbebek.com adresinde nullsix 0 215 10-08-2017, Saat: 00:05
Son Yorum: nullsix
  Hasta, Yaşlı, Çocuk bakımı ve Refakatçi hizmeti nullsix 0 169 20-02-2017, Saat: 18:17
Son Yorum: nullsix